Статут закладу 

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

            1 Дошкільний навчальний заклад ясла - садок компенсуючого типу  № 9 м. Умані ( далі ДНЗ № 9, дошкільний навчальний заклад № 9) створено Уманською міською радою народних депутатів у1950 році. Для дітей, які потребують корекції фізичного розвитку, тривалого лікування та реабілітації відповідно до їх особистісних можливостей, а саме для дітей з ранніми проявами  туберкульозної інфекції , малими формами туберкульозу, хронічними, неспецифічними захворюваннями органів дихання.

           2. ДНЗ № 9 є  комунальним закладом, підзвітним та підконтрольним відділу освіти Уманської міської ради (далі - відділ освіти).

3. Повне найменування: Дошкільний навчальний заклад  ясла-садок компенсую чого типу   № 9 м. Умані

Скорочене найменування: ДНЗ № 9.

4. Юридична адреса закладу:  20300, Черкаська область, місто Умань, вулиця Гоголя 3

5. Засновник ДНЗ № 9 – Уманська міська рада (далі – засновник).

6. Дошкільний навчальний заклад № 9  у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», підзаконними актами з питань дошкільної освіти, Указами і розпорядженнями Президента України, постановами та розпорядженнями Кабінету Міністрів України, наказами та іншими нормативно-правовими документами Міністерства освіти і науки України (далі - МОН), розпорядженнями Черкаської обласної державної адміністрації, наказами управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації, рішеннями Уманської міської ради, виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, а також цим  Статутом.

7. ДНЗ № 9 є юридичною особою публічного права і діє на підставі Статуту. Має печатку, штамп встановленого зразка, бланки з власними реквізитами, ідентифікаційний код, реєстраційний рахунок (для обліку операцій з виконання загального фонду кошторису) та спеціальний реєстраційний рахунок (для обліку операцій з виконання спеціального фонду кошторису) в органах Державного казначейства.

8. Дошкільний навчальний заклад № 9  є бюджетною неприбутковою організацією.

9. Головною метою закладу є забезпечення реалізації права дитини на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного,  розумового і духовного розвитку.

10. Діяльність дошкільного навчального закладу № 9 направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти, визначених Законом України «Про дошкільну освіту»:

1) збереження , оздоровлення та зміцнення фізичного і психічного здоров’я дітей;

2) забезпечення  відповідності  рівня  дошкільної  освіти  вимогам Базового компонента дошкільної освіти;

3) формування особистості дитини, розвиток творчих здібностей та нахилів, набуття нею соціального досвіду;

4) виховання у дітей любові до України, шанобливого ставлення до родини, поваги  до народних традицій і звичаїв, державної мови, регіональних мов або мов меншин, національних цінностей Українського народу, а також цінностей інших націй і народів, свідомого ставлення до себе, оточення та довкілля;

5) створення безпечних та нешкідливих умов розвитку, виховання та навчання дітей відповідно до санітарно-гігієнічних вимог та забезпечення їх дотримання;

6) здійснення взаємодії з сім’єю та громадськістю;

7) забезпечення  соціальної  адаптації  та  готовності продовжувати освіту;

8) поширення серед батьків психолого-педагогічних та фізіологічних знань про дітей дошкільного віку;

9)    здійснення інших повноважень відповідно до Статуту  закладу.

11. ДНЗ № 9  самостійно приймає рішення і здійснює діяльність в межах своєї компетенції, передбаченої  чинним законодавством України та цим Статутом.

12. Дошкільний навчальний  заклад № 9 несе відповідальність перед особою, суспільством і державою за:

1) реалізацію головних завдань дошкільної освіти, визначених законом України «Про дошкільну освіту»;

2) забезпечення рівня дошкільної освіти у межах держаних вимог до її змісту, рівня і обсягу;

3)    безпечні умови освітньої діяльності;

4) дотримання договірних зобов’язань з іншими суб’єктами освітньої діяльності;

5) дотримання фінансової дисципліни та збереження матеріально-технічної бази.

13. Взаємовідносини між дошкільним навчальним закладом № 9 з юридичними і фізичними особами визначаються угодами, що укладені між ними.

14. ДНЗ № 9 може здійснювати інноваційну діяльність та мати статус експериментального, який надається відповідно до Положення про порядок здійснення інноваційної освітньої діяльності, затвердженого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері освіти.

15. У ДНЗ № 9 не допускається створення і діяльність організаційних структур політичних партій  та релігійних організацій.

 ІІ. КОМПЛЕКТУВАННЯ ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

1. ДНЗ № 9   здійснює свою діяльність для дітей віком від 2 років  до 6 (7) років.

2. У дошкільному навчальному закладі № 9  функціонують    групи    компенсуючого типу. В разі потреби можуть створюватися  спеціальні,   сімейні, прогулянкові , в яких забезпечується дошкільна освіта з урахуванням стану здоров’я дітей, їх розумового,  психологічного, фізичного розвитку.

3. Групи можуть комплектуватись за віковими9 одновіковими, різновіковими), сімейними, (родинними ) та іншими ознаками, які відповідають ознакам закладу компенсую чого типу.

4. У ДНЗ № 9 можуть функціонувати групи з різним режимом перебування дітей:

1)    денним – 10 годин і 12 годин;

2)    цілодобовим – 24 години;

3)    короткотривалим:

а)     до 3,5 годин утримання без харчування дітей;

б)    до 5 годин – з обов’язковим одноразовим харчуванням дітей;

в)     прогулянкові;

г)     чергові групи в ранкові та вечірні години, у вихідні та святкові дні.

Зарахування дітей до груп різного режиму перебування  здійснюється за бажанням батьків на загальних підставах.

5.Наповнюваність груп дітьми у ДНЗ № 9 становить:

1)    для дітей  віком від двох до трьох років – до 15 осіб;

2)    для дітей віком від трьох до шести (семи) років – до 20 осіб;

3)    різновікові – до 15 осіб;

4)    з короткотривалим і цілодобовим перебуванням дітей – до 10 осіб;

5)    в оздоровчий період – до 15 осіб.

Наповнюваність та порядок комплектування, специфіка діяльності  у  спеціальних, інклюзивних визначається згідно з чинним законодавством України.

.Переведення з однієї групи до іншої вікової групи, формування новостворених груп здійснюється наприкінці оздоровчого періоду (в кінці серпня).

6.Прийом дітей до дошкільного навчального закладу № 9 здійснюється керівником протягом календарного року та за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють  на підставі:

        1) заяви батьків або осіб, які їх замінюють;

        2)довідки комісії ЛКК

        3)направлення лікаря – фтизіатра Уманської міської дитячої лікарні

        4) медичної  довідки  про  стан  здоров'я дитини,  за встановленою формою затвердженою чинним законодавством України, з висновком лікаря, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад;

5) свідоцтва про народження дитини (копія);

6 )направлення відділу освіти

В разі переведення дитини з іншого дошкільного навчального закладу, батьки надають виписку з медичної документації дитини за встановленою формою первинної облікової документації. 

7. За дитиною зберігається місце у закладі у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, реабілітації, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній оздоровчий період (75 днів).

8.Відрахування дітей із закладу може здійснюватись:

1) за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють;

2) на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування в дошкільному закладі туб санаторного  типу. Такий висновок одночасно повинен містити рекомендації щодо типу дошкільного навчального закладу, в якому доцільне перебування дитини;

3) у разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх замінюють, плати за харчування дитини протягом двох місяців;

4) у разі невідвідування дитиною дошкільного навчального закладу без поважних причин більше ніж 20 днів протягом місяця.

9. Адміністрація закладу зобов’язана письмово повідомити батьків або осіб, які їх замінюють, про відрахування не менш як за 10 календарних днів. Забороняється безпідставне відрахування дитини з закладу.

ІІІ. РЕЖИМ РОБОТИ ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

1. Дошкільний навчальний заклад № 9 працює за 5-денним робочим тижнем протягом 10 годин щодня та однією черговою групою протягом 12 годин. Вихідні: субота, неділя, святкові та неробочі дні згідно з чинним законодавством України.

2.     Щоденний графік роботи ДНЗ № 9:

1)      початок роботи -  7 годин 30 хв.;

2)      закінчення роботи – 17. годин 30 хв.

3.     Щоденний графік роботи чергової групи ДНЗ № 9:

1)      початок роботи в ранкові години – 7 годин 00 хв.;

2)      закінчення роботи в ранкові години – 7 годин 30 хв.;

3)      початок роботи у вечірні години – 17годин 30 хв.;

4)      закінчення роботи у вечірні години – 19 годин 00 хв.

4. За бажанням батьків або осіб, які їх замінюють у ДНЗ № 9 може встановлюватися гнучкий режим роботи, який передбачає організацію різнотривалого, цілодобового перебування дітей, а також чергові групи у вихідні, неробочі та святкові дні.

ІV. ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ В ДОШКІЛЬНОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ

1. Навчальний рік у дошкільному навчальному закладі № 9 починається 01 вересня і закінчується  31 травня наступного року. Оздоровчий період - з 01 червня до 31 серпня.

2. Діяльність  ДНЗ № 9 регламентується планом роботи, який складається на навчальний рік і оздоровчий період, схвалюється педагогічною радою,  затверджується керівником закладу .

3. У дошкільному навчальному закладі № 9 визначена українська мова навчання і виховання дітей.

4. Зміст  дошкільної  освіти визначається Базовим компонентом дошкільної освіти через реалізацію комплексних та парціальних програм розвитку дітей, затверджених в установленому порядку МОН України.

5.З метою своєчасного виявлення , підтримки та розвитку обдарованості, природних нахилів та здібностей дітей ДНЗ № 9 може організовувати освітній процес за такими пріоритетними напрямками ( за одним або декількома)

- фізкультурно – оздоровча робота по збереженню та зміцненню здоров’я дітей дошкільного віку.

-музичним,

-гуманітарним

6. Дошкільний навчальний заклад № 9 може надавати додаткові освітні послуги (у формі організації гурткової роботи з дітьми на платних, безоплатних умовах), лише на основі угоди з батьками або особами, які їх замінюють, та із закладом у межах гранично допустимого навантаження дитини, визначеного МОН України спільно з Міністерством охорони здоров’я України.

7. Відмова батьків або осіб, які їх замінюють, від запропонованих послуг не може бути підставою для відрахування дитини із закладу.

8. ДНЗ № 9  для здійснення навчально-виховного процесу має право обирати програму (програми) розвитку дітей із затверджених в установленому порядку МОН України.

9.навчально – виховний процес у спеціальних та інклюзивних групах здійснюється за спеціальними програмами, затвердженому в установленому порядку МОН України